You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Maliye Bölümü Uyum Programı için tıklayınız

 

Öğrenci Bilgi Sistemi Hakkında

https://obs.bozok.edu.tr/ adresi öğrenci numarası ve şifrenizle eğitim-öğretim hayatınız boyunca öğrenciliğinizle ilgili bilgilere erişip işlem yapabileceğiniz sistemdir.

Öğrenci numaranızı ve Öğrenci Bilgi Sistemine giriş yapmayı öğrenmek için tıklayınız.

Ders kayıt süreci ile ilgili bilgi almak için tıklayınız.

Bozok öğrenci hesap işlemleri (Merkezi Kimlik /E-posta) için tıklayınız.

http://bozok.edu.tr/ogrenciisleri Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı internet sitesini inceleyiniz.

 

Burs Olanakları

Üniversite öğrencilerine sağlanacak devlet destekli burs ve krediler Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından verilmektedir. Burs ve kredilere başvurular, öğrenci tarafından doğrudan Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’na yapılmaktadır. Burs ve kredi miktarları her yıl Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından tespit edilmektedir. Devlet bursları ve kredilerin yanı sıra Yozgat Bozok Üniversitesi Vakfı tarafından ihtiyacı olan öğrencilerze burs verilmektedir. Üniversitemiz tarafından Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı aracılığı ile ücretsiz yemek yardımı da yapılmaktadır.

 

Kısmi Zamanlı Öğrenci Programı

Bu programla ilgili ilkeler ve ödenecek ücretler, her eğitim yılının başlangıcında Üniversitemiz Yönetim Kurulu tarafından belirlenmektedir. Öğrencilerimiz üniversitemizin akademik birimlerindeki çeşitli desteklerden ve diğer kamu kurum ve kuruluşlar ile sivil toplum örgütlerinin burslarından da yararlanabilmektedirler. Konuya ilişkin duyurular her akademik yılbaşında birimler tarafından yapılmaktadır.