You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Fakültemiz Çocuk Gelişimciler Topluluğu öğrencileri, topluluk danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Şenay Aras Doğan başkanlığında depremden etkilenen çocuklar için “Oyunla İyileşiyoruz” projesi başlattı. Proje kapsamında Kahramanmaraş merkezli depremden sonra bölgeden Yozgat’a gelen çocuklar için Üniversitemiz Merkezi Kütüphanede oyun temelli çeşitli etkinlikler düzenlendi. Etkinliğe, Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Şenol Akın, Prof. Dr. Güngör Yılmaz, Prof. Dr. Yücel Güney, Genel Sekreterimiz Prof. Dr. Uğur Kölemen, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevinç Polat, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Kenan Korkmaz, Yozgat Valisi Ziya Polat’ın Eşi Pınar Filiz Polat, Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse’nin eşi Nagehan Köse, Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ’ın eşi Hilal Karadağ, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Etkinlikte, çocuklara çeşitli eğitici ve öğretici oyunlar oynatılarak depremin izleri silinmeye çalışıldı. Çocuklar oyuncak ve hediyelerle sevindirildi. 

Etkinliğe katılarak ve çocukların heyecanına ortak olan Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, asrın felaketi olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen depremlerin ardından afet bölgesinden Yozgat'a gelen depremzede çocuklar ve ailelerinin her zaman yanlarında olduklarını söyledi. Üniversitemiz Sağlık Bilimler Fakültesi Çocuk Gelişimciler Topluluğu tarafından depremzede çocuklara moral olmak ve çocukların kaynaşmasını sağlamak amacıyla birçok etkinliğin düzenlendiğini belirten Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ,  “Bugün de çocuklarımız için düzenlenen etkinliklerde palyaçolar, boyama etkinlikleri, müzikli eğlence ile oyunlar oynayarak çocuklar keyifli vakit geçirmelerini sağlamak istedik. Hem ailelerin hem de çocukların moral bulmasını amaçladık. Çocuklarımızı oyuncak ve çeşitli hediyelerle sevindirdik. Bundan sonraki günlerde de hem aileler için hem de çocuklar için etkinliklerimiz devam edecek. Yapılan etkinliklerle depremde en çok etkilenen kesim olan çocuklarımızın, oyunlar ve çeşitli aktivitelerle yaşadıkları tramvayı azaltmalarını ve sosyal adaptasyonlarını destekleyerek depremin izlerini silmelerini sağlamaya çalışıyoruz” dedi.