You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

 

 

Yozgat Bozok Üniversitesi Sarıkaya Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu; 13/06/2016 tarih ve 2016/8969 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile 2016 yılında kurulmuştur. Yüksekokulumuzda bulunan Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü 4 yıllık eğitim-öğretim faaliyetleri gerçekleştirilmekte olup ilk defa 2020-2021 yılında öğrenci alımına başlamıştır.

Örgün olarak dört yıllık lisans eğitimi veren Yüksekokulumuzda dört derslik, altı laboratuvar, yapım aşamasında bir kütüphane, bilgisayar salonu, yemekhane ve kantin bulunmaktadır.

Yüksekokulumuzda eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetleri 1 Doçent, 1 Doktor Öğretim Üyesi, 3 Öğretim Görevlisi tarafından yürütülmektedir.

Yüksekokulumuzda alanında iyi eğitim almış, tecrübeli akademisyenlerimizle ve ilçenin tarihi ve doğal kaynaklarından yararlanılarak; evrensel seviyede fizyoterapi ve rehabilitasyon eğitimi almış, fizyoterapistlik mesleğinin etik değerlerini benimsemiş, fiziksel sağlığın ve fonksiyonel kapasitenin geliştirilmesinde tedavi edici stratejileri ve koruyucu prensipleri kazanmış, sağlığın geliştirilmesi kavramını ilke edinmiş, farklı disiplinlerle çalışabilen profesyonel fizyoterapistlerin yetiştirilmeleri amaçlanmaktadır.