You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Meslek Yüksekokulumuz 23/09/2010 tarihinde kurulmuştur. Meslek Yüksekokulumuz bünyesinde 1 bölüm ve toplamda 5 program bulunmaktadır.

Hukuk Bölümü altında Adalet, Adalet (İ.Ö.), Sosyal Güvenlik, Sosyal Güvenlik (İ.Ö.) ve Ceza İnfaz ve Güvenlik Hizmetleri Programları açılmıştır. 2022 Yılı itibariyle, Adalet ve Sosyal Güvenlik Progamlarının ikinci öğretimleri kapanmıştır.

Örgün olarak 2 yıllık ön lisans eğitimi veren Meslek Yüksekokulumuzda 5 derslik, 1 bilgisayar laboratuvarı, 1 konferans salonu, 1 kütüphane, 1 yemekhane ve 1 kantin bulunmaktadır.

Meslek Yüksekokulumuzda eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetleri 3 Doktor Öğretim Üyesi ve 12 Öğretim Görevlisi tarafından sağlanmaktadır.

Meslek Yüksekokulumuz başta hukuk hizmetleri sektöründe özellikle Adalet Bakanlığı’nın merkez teşkilatını oluşturan çeşitli birimler ile adliyelerde, diğer yargı mercilerinde, noterlik ve avukatlık bürolarında, ceza ve infaz kurumlarında ve sosyal güvenlik kurumlarında ihtiyaç duyulan nitelikli insan gücünün yetiştirilmesini amaç edinmiştir.