You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

ra sınavlar, mazeret sınavları, yarıyıl veya yılsonu sınavları, ek sınavlar, bütünleme sınavları, muafiyet sınavları yapılmaktadır. Ara sınavlar eğitim dönemi içinde yılsonu sınavları ise yarıyıl sonunda yapılmaktadır. Ara sınavlar için mazeret sınavı uygulaması bulunmakta, yarıyıl sınavları için bu uygulama bulunmamaktadır. Almış oldukları ders veya derslerin yarıyıl veya yılsonu sınavına girme hakkı elde eden öğrencilerden, yarıyıl veya yılsonu sınavı sonunda başarısız olan öğrenciler ve sınava girme şartlarını sağladığı halde, yarıyıl veya yılsonu sınavına giremeyen öğrenciler ile yarıyıl veya yılsonu sınavı sonunda şartlı başarılı olarak DC ve DD notu almış olan öğrenciler bu derslerden bütünleme sınavına girebilirler. Bütünleme sınavına giren öğrencilerin, ilgili derse ait başarı notu belirlenirken, yarıyıl sonu notu yerine bütünleme sınav notu kullanılır.

 

Kısa Sınavların Saatleri Hakkında Önemli Duyuru (Güncellendi)

 

Derslerde yürütülen kısa sınavların saatleri çakışma olmaması adına (alttan dersleri olan öğrencilerimizin mağdur olmaması için) bölümlerimiz taraftından organize şekilde belirlenmiştir. 

Derslerinize ait sınav saatleri aşağıdaki listelerde belirtilmiştir. Sınavların tarihleri ise derslerin öğretim elemanları tarafından belirlenip öğrencilerimize bildirilmektedir. Kısa Sınavların tarihleri ile ilgili bir duyuru yapılmayacaktır. 

Kısa sınavlar Boysis üzerinden yapılmaktadır.

İşletme Bölümü Güz Dönemi kısa sınav saatleri için tıklayınız.