You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Bölümümüz lisans seviyesinde iktisat eğitimi görmek isteyenlere yüksek standartta bir olanak sağlamaktadır. Yozgat Bozok Üniversitesi İktisat Programı, günümüzün dinamik yerel ve/veya uluslararası rekabet ortamında iş hayatındaki ekonomik sorunların çözümünde teorik bir altyapıya ve analitik yöntemlere gereksinim duyan yeni mezun ve/veya çalışanlara yönelik tasarlanmıştır. Program dili Türkçe'dir.

Programın içeriği ve söz konusu içeriği aktaracak alanlarında uzman ve deneyimli eğitim kadrosu, mezunlarının gerek akademik gerekse kamu ve özel sektörde kariyerlerine yüksek seviyede bir birikimle başlamalarını sağlayacak şekilde yapılandırılmıştır.

 

  • Bölümümüzden mezun olan öğrenciler, hem özel sektörde hem de kamu sektöründe çeşitli alanlarda iş bulabilme şansı elde etmektedirler.
  • Bölüm mezunları gıda, demir-çelik, otomotiv gibi ürün odaklı sektörler ile bankacılık, sigortacılık ve turizm gibi hizmet sektörlerinde faaliyette bulunan her türlü işletmede muhasebeci, finans uzmanı, pazarlamacı, satış elemanı, araştırmacı, insan kaynakları uzmanı ve yönetici olarak çalışabilmektedirler.
  • Öte yandan serbest piyasada gerek kendi adına işletme kurma ya da serbest muhasebecilik yapma açısından yeterli bilgilerle donatılmış yetiştirilmektedir.
  • Ayrıca mezunlar lisansüstü eğitime devam ederek akademik kariyer yapma şansına da sahiptirler.