You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

YOZGAT BOZOK ÜNİVERSİTESİ SOSYOLOJİ BÖLÜMÜ DIŞ PAYDAŞ GÖRÜŞLERİ-İŞ İLANLARI

İş Sektörü

Aradıkları Kriterler

Bölümdeki Karşılığı

 

İNSAN KAYNAKLARI UZMANI

 

SGK mevzuatı, İş Kanunu Uygulamalarına hakim, iletişimi kuvvetli, disiplinli, sorumluluk sahibi, İngilizce bilgisi, takım çalışmasına yatkın, iyi derecede MS Office programlarını kullanabilen, raporlama ve sunum teknikleri konusunda yetkin.

 

Bölümümüzden mezun olacak öğrencilere, İnsan Kaynakları Uzmanı sektöründe çalışabilecek şekilde aranılan kriterlere göre eğitim öğretim verilmektedir. Sadece özel olarak İş Hukuku ve Bilgisayar Eğitimi dersi almamaktadırlar. Ancak Dönem sırasında verilen ödevler ve bitirme tezi sayesinde Office programları konusundaki yetkinliklerini geliştirmektedirler.

 

MÜŞTERİ YÖNETİCİSİ

 

İletişimi güçlü, planlı, zaman yönetimi etkinehliyeti olan, aktif araç kullanabilen, gelişime açık, analitik düşünebilen, problem çözme yeteneği gelişmiş takım çalışmasına yatkın.

 

Bölümümüzden mezun olacak öğrenciler, eğitim öğretim hayatları boyunca hazırladıkları, ödev, proje, sunum ve bitirme tezleri aracılığı ile planlama yapmayı, insanlarla iletişimi, zamanı kullanabilmeyi, takım içinde yer almayı deneyimliyorlar. Ders içerikleri ve ders sırasındaki tartışma sayesinde problem çözme yetenekleri artıyor, analitik düşünebilmeleri sağlanıyor.

 

İÇ İLETİŞİM UZMANI

 

Sunum, temsil ve ikna becerileri gelişmiş, hızlı öğrenebilen ve kendini geliştirmeye hevesli, sözlü ve yazılı iletişim yeteneği güçlü, planlama ve organizasyon becerisine sahip.

 

Bölümümüzden mezun olacak öğrenciler, eğitim öğretim hayatları boyunca katıldıkları veya organize ettikleri seminerler sayesinde sözlü ve yazılı iletişim becerileri kazanmaktadırlar. Artı organizasyon deneyimi de edinirler.

 

SOSYAL MEDYA UZMANI

 

Kampanya, slogan, post, metin vs özgün içerik üretebilen, içerik üretiminde yaratıcı fikirler sunabilen, Türkçe ve İngilizce içerik üretimi ve yorum yönetimi yapabilen.

 

Öğrenciler aldıkları araştırma teknik ve yöntemleri dersi ve sosyal bilimlerde metod dersi sayesinde içerik ve metin analizi yapmayı öğrenmektedirler. Bu sayede içerik ve metin üretiminde başarılı hale gelirler.

EĞİTİM UZMANI

İletişim becerisine sahip, İngilizce bilen, öğrenme teknolojilerine hakim, ölçme ve değerlendirme konularında deneyimli.

Öğrenciler aldıkları araştırma teknik ve yöntemleri dersi gibi araştırmaya yönelik dersler sayesinde ölçme ve değerlendirme konularında yetkin hale gelmektedirler.