You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Barınma
Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı birçok öğrenci yurdu Üniversitemiz öğrencilerine hizmet vermektedir. Bilal Şahin Batı Kampüsü’nde 2.200 kişilik Yozgat ve Sürmeli Kız Öğrenci Yurdu ile 2.000 kişilik Kınalı Hasan Kız Öğrenci Yurdu, 500 kişilik erkek öğrenci yurdu ile birlikte kampüs yakınında bulunan toplamda 1.600 kişilik Ahmet Efendi ve Çamlık Erkek Öğrenci Yurdu, Esentepe mevkindede 750 kişilik erkek öğrenci yurdunda öğrencilerimize barınma imkanı sunulmaktadır. Ayrıca tüm yurtlar kaloriferli ve banyolu olup binalarda sosyal ihtiyaçları giderecek imkanlar da bulunmaktadır. Bunların dışında öğrencilerimiz özel yurtlarda da kalabilmekte ve ayrıca şehir merkezinde ev kiralama imkanı bulabilmektedir.


Beslenme
2009 yılının Kasım ayında  hizmete giren yemekhanemiz hem öğrenci hem de personelimize hizmet vermektedir. Yemekhanemiz personel ve öğrenci olmak üzere toplam 1.200 kişi kapasitelidir. Zemin + 2 kat’tan oluşan yemekhanenin fiziki alanı 6.100 m², oturum alanı ise 2.500 m²’dir. Üniversitemiz Erdoğan Akdağ Doğu Kampüsü’nde yer alan hijyenik mutfağımızda, diyetisyen ve gıda mühendisi kontrolünde yemeklerimiz hazırlanmaktadır. Menümüz Türkiye’ye Özgü Beslenme Rehberi’ne uygun olarak diyetisyen ve gıda mühendisimiz tarafından planlanmakta, üniversitemiz web sayfasında yayınlanmaktadır. Öğrencilerimiz öğrenci kimlik kartları ile yemek hizmetinden faydalanabilmektedir. Kart dolum merkezleri yemekhanelerimizin olduğu binalarda mevcuttur. Günlük yemek bedeli üniversitemiz senatosu tarafından belirlenmektedir.
Öğrencilerimiz yemek hizmeti ile ilgili görüşlerini, Merkezi Yemekhane’de bulunan dilek ve şikâyet kutusundaki formları doldurarak belirtebilirler.

İletişim
  • 0(354)217 89 91
  • Erdoğan Akdağ Kampüsü Atatürk Yolu 7. Km 66900 Yozgat
  • genel.sekreterlik@bozok.edu.tr
  • bozokuniversitesi@hs01.kep.tr