You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

BOZOK TİYATRO TOPLULUĞU İSTANBUL'DAKİ FESTİVALDE ÜNİVERSİTEMİZİ TEMSİL ETTİ


Üniversitemiz Tiyatro Topluluğu, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Sahne Sanatları Kulübü'nün düzenlemiş olduğu 4. Geleneksel Tiyatro Festivali'ne katıldı.

Marmara, Çukurova, Van Yüzüncü Yıl gibi üniversitelerin de oyunları ile katıldığı festivalde, Bozok Tiyatro Topluluğumuz "Şaşkın Hırsızlar" adlı oyununu sahneledi. Oyun, festivale katılan seyircilerden büyük beğeni aldı. Oyun sonunda Bozok Tiyatro Topluluğu üyeleri tiyatro severlerin oyun ile ilgili sorularını cevapladı. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Sahne Sanatları Kulübü tarafından aynı zamanda üniversitemizin eski bir mezunu ve tiyatro topluluğunun kurucularından, yönetmen Hacı Hatipoğlu'na plaket takdim edildi. Tiyatro Topluluğu başkanı Sedef Demircan ve topluluk danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Ramazan Güçlü, festival vesilesiyle İstanbul Üniversitesi ve diğer katılımcı üniversitelerin tiyatro toplulukları ile tanışma, üniversitemizi tanıtma ve gelecekte ortak projeler için fikir alışverişinde bulunma fırsatı bulduklarını belirterek "Festivalde tiyatro topluluğumuza üniversitemizi temsil etme fırsatı sunan Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ başta olmak üzere destekleri için tüm yöneticilerimize teşekkür ederiz" dediler.

Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ da yaptığı açıklamada, öğrencilerimizin üniversitemize aidiyet duygularını pekiştiren, kişisel gelişimlerini destekleyen kültürel ve sosyal faaliyetler için her zaman öğrencilerimizin yanında olduklarını vurgulayarak, "Tiyatro Topluluğumuzu, Tiyatro Festivalinde gösterdikleri başarıdan, sahneledikleri oyunlarından dolayı tebrik ediyor; nice başarılı sanat faaliyetlerine imza atmalarını temenni ederek, bundan sonraki temsillerinde başarılar diliyorum" dedi.

19.5.2022 12:11:18