You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Üniversitemiz Öğretim Üyelerinden Tübitak-1002 Projesi


Üniversitemizin Öğretim Üyeleri tarafından hazırlanan bilimsel projeler TÜBİTAK tarafından kabul görmeye devam ediyor.

Bu kapsamda Üniversitemiz Kenevir Araştırmaları Enstitüsü ve Diş Hekimliği Fakültesi tarafından sunulan 1002-A projesi TÜBİTAK tarafından desteklenmeye layık görüldü.

Üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyelerinden Dr. Öğr. Üyesi Nevra Karamüftüoğlu’nun yürütücü, Kenevir Araştırmaları Enstitüsü Öğretim Üyelerinden Doç. Dr. Nesrin Korkmaz ve Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyelerinden Dr. Öğr. Üyesi Süha Kuşçu ile Dr. Öğr. Üyesi A. İpek Kuşçu’nun araştırmacı olarak yer aldığı  TÜBİTAK “1002-A Hızlı Destek Modülü” kapsamında sunulan “Yeşil Yolla Kenevirden Elde Edilen TiO2 Nanopartiküller ile Hazırlanmış İki Farklı Cam İyonomer Simanın Yüzey Pürüzlülüğü, Sertlik ve Mekanik Dayanımının İncelenmesi” başlıklı proje TÜBİTAK tarafından desteklendi.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Evren Yaşar, Üniversite olarak bilimsel çalışmalara ve TÜBİTAK projelerine büyük önem verdiklerini söyledi. İhtisas Üniversitesi olmanın sorumluluğu ile akademisyenlerimizin hazırladıkları pek çok TÜBİTAK projesinin  kabul gördüğünü belirten Rektörümüz, projede emeği geçen akademisyenlerimizi tebrik ediyor, nice başarılı çalışmalara imza atmalarını temenni ediyorum” dedi.

15.05.2024 16:43:34