You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Üniversitemiz ERASMUS+ Kapsamında Personel ve Öğrenci Değişimi İçin Üniversitelerle Uluslararası Anlaşmalar İmzalamaya Devam Ediyor


Üniversitemiz, Erasmus+ kapsamında son iki ay içerisinde aralarında Litvanya, Polonya, Portekiz, Bulgaristan, İspanya, Romanya, Kuzey Makedonya, Çek Cumhuriyeti ve Letonya olmak üzere 9 farklı ülkeden 18 farklı üniversite ile değişim programı çerçevesinde ikili anlaşmalar imzaladı.

Ayrıca Erasmus+ KA171 projeleri kapsamında ise Fas, Cezayir, Ürdün, Arnavutluk, Moldova, Küba, Özbekistan, Azerbaycan, Pakistan, Endonezya ve Kolombiya’nın aralarında bulunduğu 11 farklı ülkeden 14 farklı üniversiteyle değişim programı çerçevesinde protokol imzalandı.
Diğer taraftan Üniversitemiz Dış İlişkiler Ofis Başkanı Dr. Öğr. Üyesi M. Emin Şahin ve İ
kili Anlaşmalar Sorumlusu Öğr. Gör. Sadettin Güçlü, Bulgaristan’ın Ankara Büyükelçiliği'ni ziyaret etti. Büyükelçilik'te gerçekleştirilen ziyarette,  Bulgaristan'da yer alan üniversiteler ile Üniversitemiz arasında Erasmus+ kapsamında ikili anlaşma, Erasmus+ kapsamında öğrenci ve personel değişimi, yabancı uyruklu öğrencilerin Yozgat Bozok Üniversitesi'nde eğitim alması ve çeşitli proje işbirlikleri için fikir alış verişinde bulunuldu. Bulgaristan Büyükelçiliğine gerçekleştirilen ziyaret sonrası Bulgaristan’da yer alan Trakia University (Stara Zagora) ile üniversitemiz arasında tüm fakülteleri kapsayan öğrenci ve personel değişim hareketliliği anlaşması yapıldı. Ayrıca Technical University of Varna ile Mühendislik Fakültesi kapsamında da  personel ve öğrenci değişim odaklı anlaşmaya imza atıldı.

Üniversitemiz Dış İlişkiler Ofis Başkanı Dr. Öğr. Üyesi M. Emin Şahin ve Başkan Yardımcısı H. İbrahim Coşar ayrıca Erasmus+ ikili işbirliği kapsamında İspanya'da bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi. Bu kapsamda ilk olarak Türkiye Madrid Büyükelçiliği ziyaret edilerek İspanya'da bulunan üniversitelerle temasta bulunmak için destekleri talep edildi. Bu doğrultuda elçiliğimiz aracılığıyla Cordoba üniversitesi ile bağlantı kurularak iş birlikleri için adım atıldı. Dış İlişkiler Ofisimiz ayrıca Granada üniversitesi ile temasa geçerek Erasmus+ öğrenci ve personel hareketliliği kapsamında ikili anlaşma imzaladı.

8.2.2024 16:42:45