You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

YOZGAT VALİMİZ ZİYA POLAT YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM DÖNEMİ İÇİN HAYIRLI OLSUN ZİYARETİNDE BULUNDU


Yozgat Valimiz Ziya Polat üniversitemiz 2022-2023 Eğitim- Öğretim yılının bugün başlaması nedeniyle Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ’a  nezaket  ziyaretinde bulundu.

Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette, Vali Polat, 2022-2023 Eğitim- Öğretim yılının sağlıkla, huzurla, başarıyla en verimli şekilde geçmesi temennisinde bulundu.

Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek üniversitemizin fiziki durumu, teknik altyapısı, öğretim kadrosu, akademik bölümleri, sosyal imkanları, ulaşım ve barınma olanakları hakkında bilgiler verdi.

Ziyaretin ardından Yozgat Valimiz Ziya Polat 2022-2023 eğitim-öğretim döneminde üniversitemiz Eğitim Fakültesi Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Bölümü’nü tercih eden birinci sınıf öğrencileriyle bir araya geldi. Öğrencilerle ilk ders heyecanını yaşayan Vali Polat’a, Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nezahat Güçlü eşlik etti.

Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nezahat Güçlü de Vali Ziya Polat’ın teşriflerinden mutlu olduklarını belirterek güçlü ve dinamik  akademik kadrosuyla geleceğin eğitimcilerini nitelikli ve  donanımlı yetiştirmek için var güçleriyle çalıştıklarının altını çizdi.

Yozgat Bozok Üniversitesi ailesini tercih ettikleri için öğrencilere teşekkür eden Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ: “Üniversitelerin hayalleri sizlerin hayalleri. Sizler bir hayalin peşinden koştunuz. İdealleriniz vardı. Bu ideallerinizin ilkini gerçekleştirmiş bulunuyorsunuz. Mezun olana kadar gayretiniz ve çabanızla yeni başarılara ve hayallere yelken açacaksınız. Üniversitemizin sloganı inanmak başarmanın yarısıdır.Bu özdeyişiyle belirlediğimiz hedef doğrultusunda ‘Kararlılıkla Başarıya’ sloganıyla siz değerli öğrencilerin eğitim öğretim süreçleri başta olmak üzere başarıya odaklanarak hedefi ıskalamadanhayallerinize koşmanızı istiyoruz” dedi.

Yozgat Bozok Üniversitesi’nin kuruluşundan itibaren bütün birikimleriyle geleceğe çok güçlü olarak hitap ettiğine vurgu yapan Rektörümüz: “Bölgesel kalkınma odaklı misyonu olan bir ihtisas üniversitesi çatısı altında olmanın ayrıcalığını yaşamanızı istiyorum. İhtisas üniversitesinde okumanın tüm ayrıcalıklarını sizlere yaşatacağız. Şehrimize üniversitemize hepiniz hoş geldiniz. 2022-2023 akademik yılının hayırlara vesile olmasını temenni ederek, yeni akademik yılda öğretim elemanlarına ve öğrencilere başarılar diliyorum” dedi.

Yiğitler şehri Yozgat’ta marka üniversitede sizleri ağırlamaktan mutlu olduklarını ifade eden Yozgat Valimiz Ziya Polat öğrencilere barınma sorunu olmayan güvenli ve huzurlu şehir Yozgat’a hoş geldiniz dedi.

Öğrenci olmanın zorluklarını minimalize etmek adına her daim kapılarının açık olduğuna vurgu yapan Vali Polat: “Bizler ihtiyacınızı karşılamakla hükümlü insanlarız. Sıkıntılarınızı çözmekle görevli insanlarız. Bugün sizlerin eğitimleri için emrinizdeyiz; yarın da sizler öğrencilerinizin emrinde olacaksınız. Devletimizin tüm kurumları emrinizde. Yozgat’ta rahat ve huzurlu yaşamanız için her türlü tedbiri aldık almaya da devam edeceğiz. Hepinizin bu memlekete bu devlete hizmet edeceği yarınları hep beraber göreceğiz. Bu devletin değerlerine, bayrağına, insanına, örfüne-âdetine sahip çıkan bireyler olarak sizleri yarınlara ve geleceğe hazırlayacağız. Sosyo-kültürel ve sportif her türlü faaliyetlerde yer alın. Yozgat’ta yaşarken Yozgat’ı da yaşayın. Mezuniyetinizde Yozgat’ın birer kültür elçileri olun. Allah yolunuzu bahtınızı açık eylesin. Yeni eğitim öğretim yılınızda hepinize başarılar dilerim” ifadelerine yer verdi.

26.9.2022 16:51:08