You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

REKTÖRÜMÜZ, KARİYER VE MEZUN MERKEZİ EKİBİYLE ORAKAF’23 FUARI İÇİN ZİYARETLERDE BULUNDU


Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi (CBİKO) koordinasyonunda, “Yetenek Her Yerde” temasıyla 2019 yılında başlatılan bölgesel kariyer fuarları kapsamında Orta Anadolu Bölgesi’nin en büyük kariyer fuarı olan ORAKAF’23, Erciyes Üniversitesi ev sahipliğinde ve Yozgat Bozok Üniversitemizin de aralarında bulunduğu 12 üniversitenin paydaşlığında 6-7 Mart 2023 tarihlerinde Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek.

Üniversitelerin farklı bölümlerinden öğrenci ve mezunların bir araya geleceği ve çok sayıda farklı sektörden firmaların katılacağı bu fuarda, öğrencilerimiz alanında uzman kişilerle tanışma fırsatı edinerek, firmaların insan kaynakları temsilcileriyle görüşme imkanını  yakalayarak işe alım süreçleri hakkında bilgi edinme, staj imkanı, mülakat simülasyonu, atölye, örnek olay çalışmaları, mesleki ve kişisel gelişim söyleşilerine katılma gibi imkanlardan faydalanacaktır.

Öğrencilerimizin ve mezunlarımızın katılım sağlayabilmeleri için Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi'nin geliştirdiği Yetenek Kapısına [(YetenekKapısı (yetenekkapisi.org)] üye olmaları, kariyer fuarları bölümünden ORAKAF’23 etkinliğine kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Öğrencilerimizin ilgili tarihlerde Kayseri’de gerçekleşecek ORAKAF'23 kariyer fuarına ulaşımı kontenjan dahilinde üniversitemiz imkanları ile sağlanacaktır.

Binlerce öğrencinin katılımı ile düzenlenecek olan Orta Anadolu Kariyer Fuarı'na katılım sağlanması; öğrenciler, mezunlar ve genel anlamda firmaların tanıtımı ile staj ve iş başvurularının değerlendirilmesi açısından önem teşkil ettiği bildirildi. 6-7 Mart 2023 tarihlerinde Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan fuara, 500 firma ve  50.000 öğrenci ve mezun katılımı hedefleniyor.

ORAKAF’23 fuarının hazırlıkları kapsamında Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Yozgat Valisi Ziya Polat’ı ve Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Taylan Alakoç’u makamında ziyaret ederek  6-7 Mart 2023 tarihleri arasında yapılacak olan ORA-KAF’23’e  davet ederek destek istedi. Ziyarette  Rektörümüze Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Yücel Güney, Üniversitemiz Kariyer ve Mezun Merkezi Müdürü Doç. Dr. Sümeyra Gazel ve Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Sevil Zengin de eşlik etti.

11.1.2023 12:52:01