You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

KOP-Yozgat Bozok Üniversitesi ile iş birlikleri artarak devam ediyor


Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi (KOP)  Başkanı​  Dr. Murat Karakoyunlu Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Evren Yaşar’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette ilimiz, üniversitemiz ve bölge genelinde yürütülen faaliyetler, yapılması planlanan projeler ve yatırımlar ele alındı.

KOP Başkanı Murat Karakoyunlu, KOP Bölgesel Üniversiteler Birliği (ÜNİKOP) olarak 13 üniversitenin yer aldığı KOP Bölgesinin genelini içeren faaliyetler yürüttüklerini söyledi. KOP Bölgesel Üniversiteler Birliği  (ÜNİKOP)  faaliyetleri ile Yozgat Bozok Üniversitesi işbirliğiyle KOP İdaresi Başkanlığı tarafından yürütülecek projelerin saha uygulamalarına ilişkin detaylara görüşmek adına bir araya geldiklerini ifade eden Karakoyunlu,  KOP Bölge Kalkınma İdaresi olarak bölgemiz genelinde birçok alanda önemli projeler ve yatırımları hayata geçirdiklerini ifade etti. Karakoyunlu yeni proje ve yatırımların bölge ve ülke adına hayırlı olması temennisinde bulundu.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Evren Yaşar,  göreve başladıkları günden itibaren en büyük destekçi kurumların başında KOP İdaresi Başkanlığı (KOP )  olduğunu söyledi. KOP İdaresi Başkanlığı’nın Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı bir başkanlık olarak bölgesel kalkınma adına önemli çalışmalar ve projeler yürüttüğünü belirten Rektörümüz: “ KOP Bölgesi üniversiteleri arasında eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme ve toplumsal hizmet gibi alanlarda, üniversite-sanayi etkileşimini ve üniversite-şehir bütünleşmesini ileri düzeye taşımak hedefimiz. Ülkemizin gelecek vizyonuna ve kalkınma çabalarına katkı sağlamak amacıyla kurulan UNİKOP Dönem Başkanlığı üniversitemiz önderliğinde sürdürüyoruz. Gerek KOP İdaresi Başkanlığı gerekse Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN)   proje geliştirme konusunda üniversitemiz ve valiliğimizden aldığı destekle bölgesel kalkınma adına önemli çalışmaları hayata geçiriyor.  Üniversitemizin destek vereceği bölgesel kalkınma adına yapılacak projeleri her yönüyle değerlendirme fırsatı bulduk.  Yapacağımız işbirliği,  yeni proje ve yatırımlar hem ilimiz hem de üniversitemizin gelişim ve kalkınmasına önemli katkılar sağlayacaktır. Bu vesile ile KOP Başkanı Dr. Murat Karakoyunlu’ya nazik ziyareti için teşekkür ediyorum”  ifadelerini kullandı.

15.05.2024 12:58:27