You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

"BOZOK KARİYER FEST" SONA ERDİ


Üniversitemiz Kariyer ve Mezun Merkezi ile  Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) tarafından  29 Kasım-1 Aralık tarihleri arasında üniversitemiz ev sahipliğinde düzenlenen olan “Bozok Kariyer Fest” sona erdi.

Öğrencilerin kendi ilgi alanları, becerileri ve tercihlerine en uygun kariyer yolunu belirleyebilmeleri için farklı ve profesyonel bakış açılarından faydalanabilmesi, kariyerlerine dışarıdan bakma şansı yakalayabilmeleri amacıyla düzenlenen festivalde öğrenciler iş başvuru süreçlerini öğrenme, iş mülakatlarını yönetebilme, firma ve sektörleri tanıma fırsatı yakaladılar. “Bozok Kariyer Fest”te üniversite sanayi bütünleşmesinin yanı sıra kamu ve özel sektörden uzman isimler öğrencilerle buluştu.

Son gün etkinliğinde Modaratörlüğünü Arş. Gör. Dr. İbrahim Evren Kıbrız’ın yaptığı birinci oturumda Yozgat Bozok Teknopark Genç Girişimciler: Efa Robotik Dr. Öğretim Üyesi Emrah Çetin, Nikol Teknoloji AŞ. Dr. Öğretim Üyesi Önder Dincel, Sanlab Sümilasyon Salih Kürek ve Orta Anadolu Kalkınma  Ajansı Yozgat Yatırım Destek Ofisi Müdürü Doğu Sezen Genç, Fikirler Fabrikası Yarışması tanıtımını yaptı. Moderatörlüğünü Dr. Öğretim Üyesi Figen Tombak’ın yaptığı günün ikinci  oturumunda ise Gimat Marketler Zinciri Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Özışık, Fıccın Restoran girişimci Leyla Kılıç ve Ekolojik Otel ve Restoran Genel Müdürü Gülhan Karaca öğrencilere sektöre yönelik mesleki deneyimleri, tecrübeleri ve başarı hikayeleri hakkında bilgiler aktardı.

Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, öğrencilerimizin kendi hayalleri ve hedeflerine ulaşmalarını, hayat çizgilerine yön vererek kariyer hedeflerini belirlemelerini ve kendilerini geleceğe hazırlamalarına katkı sağlaması amacıyla düzenlenen “Bozok Kariyer Fest”in amacına ulaştığını söyledi. 3 gün süren etkinlikte geleceğimizin teminatı gençlerimizin kamu ve özel sektörün önemli isimleri ile bir araya gelme fırsatı bulduğunu belirten Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, “Festivale konuşmacı olarak katılan katılımcılar sektöre yönelik mesleki deneyimleri, tecrübeleri ve başarı hikayelerini  paylaşarak öğrencilerimizin yeni ufuklara açılmasına  vesile oldu. Bu duygularla etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

1.12.2022 17:01:57