You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

ÜNİVERSİTEMİZ HASTANESİ BÜNYESİNDE “ÇOCUK ETKİNLİK ODASI” HİZMETE AÇILIYOR


Ameliyat korkusu yaşayan ve ameliyat sonrası kronik ağrı sorunu yaşayan çocukların kendilerini daha güvende hissetmeleri, çocukların hastane tetkiklerine hazırlanmasına yardımcı olunması amacıyla Üniversitemiz Araştırma ve Uygulama Hastanesi bünyesinde Çocuk Etkinlik Odası düzenlendi.

Oyun odasıyla çocukların hastane içinde yaşadığı özgüven eksikliği ve kaygıları yenmeleri amaçlanarak yapılacak etkinliklerle de sanatsal yönleri ön plana çıkarılacak.

Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, çocukların fiziksel ve psikolojik gereksinimler dikkate alınarak estetik bir şekilde hazırlanan Çocuk Etkinlik Odası’nda incelemelerde bulundu. Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, çocuklar için bir ev ortamı konforu sağlayacak olan oyun odasının duvarlarını boyadı.

Konuya ilişkin açıklama yapan Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Bilimsel Araştırma Projesi  (BAP) kapsamında hazırlanan Çocuk Oyun Odası’nın çocuğun hastane ve sağlık çalışanları arasında önemli bir köprü olacağının altını çizdi. Hastane fobisi olan, hastanede kendisini ifade etmekte güçlük yaşayan çocukların kaygı düzeyinin azalmasına ve psikolojik açıdan rahatlamalarına imkân tanıyacağının altını çizen Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, ilerleyen zamanlarda Çocuk Etkinlik Odası’nda düzenlenecek olan çeşitli etkinliklerle çocukların sanatsal yönlerinin de ön plana çıkarılacağını sözlerine ekledi.

Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, böyle anlamlı bir hizmeti faaliyete geçiren hastane yönetimi başta olmak üzere Bilimsel Araştırma Projesi kapsamında destek veren Doç. Dr. Atilla Şenaylı, Dr. Öğr. Üyesi Sevgi Ulusoy, Dr. Öğr. Üyesi Yeşim Andıran Şenaylı, Dr. Öğr. Üyesi Onur Batmaz, Öğr. Gör. Derya Esenkaya ve Öğr. Gör. Ahmet Kılıç’a teşekkür etti.

21.9.2022 12:41:10