You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

ÜNİVERSİTEMİZ VE ORTA ANADOLU KALKINMA AJANSI (ORAN) ARASINDA “BOZOK KARİYER FEST” İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI


Üniversitemiz ve Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) arasında 29 Kasım ve 1 Aralık tarihleri arasında üniversitemiz ev sahipliğinde düzenlenecek olan “Bozok Kariyer Fest” işbirliği protokolü imzalandı.

Üniversitemiz Kariyer ve Mezun Merkezinde düzenlenen imza törenine Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Ahmet Emin Kilci, Üniversitemiz Genel Sekreteri Prof. Dr. Uğur Kölemen, Kariyer ve Mezun Merkezi Müdürü Doç. Dr. Sümeyra Gazel, Yozgat YDO Koordinatörü Doğu Sezen katıldı. İşbirliği protokolü Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ ve  Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Ahmet Emin Kilci tarafından imzalandı.

Öğrencilerin kendi ilgi alanları, becerileri ve tercihlerine en uygun kariyer yolunu belirleyebilmeleri için farklı ve profesyonel bakış açılarından faydalanabilmesi, kariyerlerine dışarıdan bakma  şansı yakalayabilmeleri amacıyla düzenlenen işbirliği protokolünde öğrenciler iş başvuru süreçlerini öğrenme, iş mülakatlarını yönetebilme, firma ve sektörleri tanıma fırsatı yakalayacaklar.

İmza töreninde konuşan Kariyer ve Mezun Merkezi Müdürü Doç. Dr. Sümeyra Gazel, Kariyer Fest’in dört aylık bir çalışmanın ürünü olduğunu belirterek amaçlarının her sektörden alanında uzman iş insanlarını öğrencilerle buluşturmak olduğunu dile getirdi. Doç. Dr. Gazel, Kariyer ve Mezun Merkezi olarak öğrencilerin motivasyonunu arttırıcı etkinlikler yapmayı planladıklarını belirterek üniversitemizde ilk kez yapılacak olan Kariyer Fest’in kendileri adına da heyecan verici olduğunu sözlerine ekledi.

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) YDO Koordinatörü Doğu Sezen de konuşmasında "Öğrencilere odaklı kariyer çalışma planlamaktaydık. Üniversitemizin de böyle bir çalışma yaptığını öğrenerek genç istihdam adına yürütülen bu sürece entegre olmak istedik. Hedeflerimizin birbiriyle kesiştiği ve uyduğu yönündeki fikir birliğimiz bugün bu imzaların atılmasına vesile oldu” dedi.

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Ahmet Emin Kilci kalkınma ajansı olarak genç istihdamı önemsediklerini belirterek, genç ve heyecanlı bir üniversite gençliğiyle Bozok Kariyer Fest’i gerçekleştirmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bozok Kariyer Fest’in öğrencilere önemli bir hayat katkısı sunacağına dikkat çeken Kilci, Genç Fikirler Fabrikası Yarışması’nın da bu festival çerçevesinde lansmanının yapılacağını söyledi.

Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ ise yaptığı konuşmada şunları söyledi: "Yapılması planlanan Bozok Kariyer Fest’i öğrencilerimizin  kariyer planları ve geleceklerini inşa etme noktasında büyük bir yatırım olarak görmekteyiz. Gençlere bu temelde yaklaşarak hayat çizgilerine yön vermek için ellerinden tutmak ve kariyer planlamaları noktasında öncü olmak bizlerin sorumluluğunda. Kariyer ve Mezun Merkezi’mizin geleceğimize yönelik  yapmış olduğu  çalışmalar oldukça anlamlı ve önemli. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin hayallerini yeşertecek ve hayata geçirecek önemli dokunuşlar yapıyorlar. Karşılıklı fikirlerin örtüşmesiyle birlikte mevcut olan projeye dahil olan ORAN Kalkınma Ajansı ile imzaladığımız işbirliği protokolü bu amaç çerçevesinde hayata geçirilmektedir. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum" ifadelerine yer verdi.

22.11.2022 16:15:50