You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

ÖĞRENCİMİZ VE MİLLİ GÜREŞÇİ BEYTULLAH KAYIŞDAĞ, REKTÖRÜMÜZÜ ZİYARET ETTİ


Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü 4. sınıf öğrencisi Yozgatlı milli güreşçi Beytullah Kayışdağ, Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette, Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Güçlü ve Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Görevlisi Mehmet İnan da hazır bulundu.

Kariyerinde Dünya ve Avrupa üçüncülüğü bulunan,  ASKİ spor kulübü güreşçilerinden milli güreşçi Beytullah Kayışdağ, son olarak 24-26 Aralık 2021 tarihinde Sakarya'da düzenlenen Türkiye Büyükler Grekoromen Güreş Şampiyonası’nda 97 kiloda Türkiye Şampiyonu olarak başarılarına bir yenisini daha ekledi.

Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, milli güreşçi Beytullah Kayışdağ’ı elde ettiği başarısından dolayı tebrik etti.  Mili güreşçimizin ayrıca Yozgat Bozok Üniversitesi öğrencisi olmasından mutluluk duyduğunu belirten Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ,  “Milli güreşçimiz son olarak Sakarya'da düzenlenen Türkiye Büyükler Grekoromen Güreş Şampiyonası’nda 97 kiloda Türkiye Şampiyonu olmuş ve Altın Madalya alarak bizleri bir kez daha gururlandırmıştır. Milli güreşçimizi inşallah Avrupa ve Dünya şampiyonu olarak görmek istiyoruz. Hemşehrimiz ve öğrencimiz Beytullah Kayışdağ’ı bir kez daha tebrik ediyor,  bundan sonraki öğrencilik ve spor hayatında başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Ziyarette Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, günün anısına milli güreşçi Beytullah Kayışdağ’a hediye takdim etti.