Yozgat Bozok Üniversitesi

ÖĞRENCİ İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI

Üniversitemiz Öğrencilerinin Yaşadıkları İllerde Kullanabilecekleri Teknolojik ve Dijital İmkanlar ile İlgili Duyuru

Değerli Öğrencilerimiz,

Yozgat Bozok Üniversitesi, merkez yerleşkesi ile ilçelerde bulunan bilgisayar laboratuvarları, internet, teknolojik ve dijital imkanların yanı sıra merkez kütüphane imkanlarını herhangi bir yükseköğretim kurumuna kayıtlı olan ve Yozgat’ta ikamet eden öğrencilerimizin kullanımına açılacaktır.

Birimlerimizde tahsis edilen internet ve bilgisayar laboratuvarlarının kullanımı için ;https://rezervasyon.bozok.edu.tr/ adresinden kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Bu konuda yardım almak için https://www.youtube.com/watch?v=uT3ENrLJPv4&feature=youtu.be bağlantısına tıklayınız.

Üniversiteniz EDUROAM ağına dahil ise kampüs ve ilçelerimizde Wi-Fi imkanından yararlanabilirsiniz. Bunun için detaylı bilgileri http://eduroam.bozok.edu.tr/ adresinden takip edebilirsiniz.

Üniversiteniz EDUROAM ağına dahil değilse; misafir öğrencilerimiz laboratuvarlarda internet erişimi sağlayabilmesi için misafir öğrenci olarak giriş yapmaları gerekmektedir. Bunun için ; https://misafirhesap.bozok.edu.tr/ adresinden kullanıcı adı ve şifre işlemleri almaları, sonrasında https://bozok.edu.tr/bidb/sayfa/sifreli-internet-erisimi,tr-264.aspx sayfamızda anlatıldığı gibi giriş yapmaları gerekmektedir.

 

Yozgat Bozok Üniversitesinde kayıtlı öğrencilerimiz ise talepleri doğrultusunda yaşadıkları illerdeki Üniversite ya da Üniversitelerin bilgisayar laboratuvarları, internet, teknolojik ve dijital imkanlarını çevrimiçi sınavlar için kullanabilirler.

Sağlıklı bir dönem geçirmenizi dileriz.

5.11.2020 16:54 || 238 kez okundu.