Yozgat Bozok Üniversitesi

BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI

ÜNİVERSİTEMİZ KABLOLU VE KABLOSUZ AĞ BAĞLANTISI KULLANIMI

          Üniveristemiz yerleşkeleri içinde bulunan ve Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından işletilen kablolu ve kablosuz ağ hizmetlerinden yararlanabilmek, 5651 sayılı kanun gereği ve Üniversitemiz mensubu harici yetkisiz kullanımların önüne geçebilmek için kullanıcı adı ve şifre uygulamasına geçilmiştir.

          Kablolu ve Kablosuz Ağı kullanacak olan öğrenci ve personelimizin internete girmek istediklerinde; adres çubuğuna üniversitemiz web adresini yaniwww.bozok.edu.tr adresini girerek ya da http://www ile başlayan bir web adresine bağlanmak istediğinizde aşağıdaki form benzeri kullanıcı adı ve şifre ekranı(internet erişim portalı) karşınıza çıkacaktır. Merkezi kimlik kullanıcı adı ve şifreniz ile formu doldurduktan sonra 24 saat süre ile internet hizmeti kullanılabilecektir. 24 saat süre sonrasında internet kesintisi fark edildiğinde yukarıda anlatılan yöntemle tekrar giriş yapılarak internete erişilebilecektir.

          NOT 1: Giriş yapmadan önce https:// ile başlayan web sitelerine erişemeyecektir. Bu sebeple ilk olarak www.bozok.edu.tr ya da http:// ile başlayan web sitelerinde giriş yapılmalıdır. 

          NOT 2: Mobil cihazlarınızdaki uygulamaların(Whatsapp, Google, Twitter vs.) internet erişimi için de giriş yapma kuralı geçeridir. Yukarıda anlatılan şekilde internet erişim portalına giriş yapılmadan uygulamalar internete erişemeyecektir. 

 

          Kablolu ve Kablosuz interneti kullanacak üniversite personel ve öğrencilerimiz Yozgat Bozok Üniversitesi İnternet Kullanım Politikasındaki kuralara kanun gereği uyması gerekmektedir. Üniversitemiz imkanlarını kullanarak internete bağlanan tüm kullanıcılarımız bu İnternet kullanım politikasını okuyup kabul ettiğini taahhüt eder.

          Kampüslerimizde kullanılmakta olan kablolu ve kablosuz internet trafiği, ağ güvenliği yazılımı ile denetlenemekte, 5651 sayılı bilişim yasası gereği kayıtları tutulmaktadır. Bu kapsamda oluşacak yasal sorumluluk, kullanıcıların kendilerine ait olmaktadır.