Yozgat Bozok Üniversitesi

BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI

- Üniversitemiz tüm personeline @bozok.edu.tr öğrencilerine ise @ogr.bozok.edu.tr domainine ait posta adresi verilmektedir.

- Kullanıcılara bu servis altında POP3, SMTP, webmail ve mail ayarları ( Spam görüntüleme , yönlendirme adresi ekleme, şifre hatırlatma ve şifre değiştirme ) hizmetleri verilmektedir.

- E-posta başvurusu için Bozok Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı web sitesi ana sayfasındaki E-posta Talep linkinden ilgili formu doldurup elden veya fax yolu ile Bilgi İşlem Daire Başkanlığına iletiniz.

- Mail alt yapısı olarak GoogleMail kullanılmıştır. Bu sebeple Google hizmetlerinin tamamından ücretsiz faydalanabilirsiniz. (Mail,Drive (Sınırsız depolama Alanı),Takvim,Kişiler,Google+,Keep vb.)

- Tüm personelimiz http://posta.bozok.edu.tr adresinden, öğrencilerimiz ise http://ogrenci-posta.bozok.edu.tr/ adresinden e-posta hizmetine internet olan her yerden erişebilirler.

- E-posta ayarları için (Outlook,Android,iOS,WindowsPhone vb.) ana menüden Bilgi ve Döküman -> E-posta sayfasını inceleyebilirsiniz. İlgili sayfaya buraya tıklayarak erişebilirsiniz.