Yozgat Bozok Üniversitesi

DIRECTORATE OF COMMUNICATION PROTOCOL AND INFORMATION

ÜNİVERSİTEMİZ TEKNOFEST 2020 ROBOTAKSİ BİNEK OTONOM ARAÇ YARIŞMALARINI 7.’LİKLE TAMAMLADI

ÜNİVERSİTEMİZ TEKNOFEST 2020 ROBOTAKSİ BİNEK OTONOM ARAÇ YARIŞMALARINI 7.’LİKLE TAMAMLADI

TEKNOFEST 2020 kapsamında Robotaksi-Binek Otonom Araç Yarışmalarının nihai sonuçları açıklandı. Üniversitemiz Elektrik -Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencileri tarafından kurulan BeeM Takımı TEKNOFEST 2020 Robotaksi yarışlarını 7.’likle tamamladı.

Bu yıl Gaziantep’te 132 üniversitenin katılımıyla düzenlenen ve katılımcıları otonom araç teknolojileri alanında, özgün tasarım, algoritma ve raporlama hususlarında yetkinlik kazanmaya teşvik etmek amacıyla düzenlenen yarışlarda üniversitemiz BeeM Takımı, otonom elektrikli araçlar kategorisinde 424,5 puanla sıralamada yedinci sırada yer aldı.

Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ; Milli Teknoloji Hamlesi sloganı ile yola çıkan ve Türkiye’nin teknoloji üreten bir topluma dönüşmesini hedefleyen TEKNOFEST yarışları kapsamında Bilişim Vadisi, TÜBİTAK ve HAVELSAN yürütücülüğünde düzenlenen Robotaksi Binek Otonom Araç Yarışlarında Yozgat Bozok Üniversitesini başarı ile temsil eden BeeM Takımı ve Takım Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Emrah Çetin’e teşekkür ederek başarıların devamını diledi.

27.10.2020 11:27