Yozgat Bozok Üniversitesi

İLETİŞİM, PROTOKOL VE ENFORMASYON MÜDÜRLÜĞÜ

KOP İLE KENDİ YEMİNİ KENDİN YAP PROJESİ KAPSAMINDA VERİLEN EĞİTİMLER SONA ERDİ

KOP İLE KENDİ YEMİNİ KENDİN YAP PROJESİ KAPSAMINDA VERİLEN EĞİTİMLER SONA ERDİ

Hayvancılık sektöründe üretimin en önemli girdisi olan yem maliyetinin azaltılması ve daha dengeli bir besleme ile üretimin arttırılmasına yönelik geliştirilen Android veri tabanlı Rasyon Programı’nın üreticilere tanıtımı ve eğitimi süreci tamamlandı.

Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü ve Konya Ovası Projesi Bölgesel Kalkınma İdaresi Başkanlığı İdaresi (KOP) ile ortak yürütülen proje kapsamında Yozgat Tarım İl Müdürlüğü’nün desteği ile Yozgat merkez ve tüm ilçelerinde hayvan yetiştiricilerine eğitimler verildi.

Konu ile ilgili açıklama yapan proje yürütücüsü Ziraat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. İsmail Türker; “Ülkemizde ilk olma niteliği taşıyan, hayvan yetiştiricilerine destek olmak üzere hizmete sunulan Rasyon Programı cep telefonlarına indirilerek tüm yetiştiricilerin kullanımına açıldı. Kendi yemlerini kolayca yapabilecekleri bu program ile damızlık hayvan ve süt üreticilerine önemli bir kolaylık sağlanmaktadır. Türkiye’de ilk defa Yozgat Bozok Üniversitesi Ziraat Fakültesi tarafından uygulamaya konulan bu program ile önemli bir ihtiyaç karşılanmış olacak. Hayvan beslemenin temel ilkeleri ve uygulamanın kullanımına yönelik verilen eğitimlerimizden yetiştiricilerimiz son derece memnun kaldıklarını ifade etti.” dedi.

30.1.2020 15:01