Yozgat Bozok Üniversitesi

MEDYA ÇALIŞMALARI UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ

FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞUP "GELECEĞE NEFES, DÜNYAYA NEFES" OLDU

FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞUP

Cumhurbaşkanlığı himayesinde 2019 yılında ilan edilen 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü dolayısıyla Tarım ve Orman Bakanlığı koordinasyonu ile yurt çapında başlatılan “Dünyaya Nefes, Geleceğe Nefes” kampanyası kapsamında üniversitemiz Bilal Şahin Batı Kampüsü ağaçlandırma sahasında fidanlar toprakla buluşturuldu.

Aynı anda tüm Türkiye’de gerçekleştirilen “Dünyaya Nefes, Geleceğe Nefes” kampanyası ile toplumda çevre farkındalığının artırılması, genç nesillerin çevre bilinci ile yetişmesi, zarar gören orman alanlarının yeniden ağaçlandırılması, doğa sevgisi kazandırılması amacıyla yapılan fidan dikim etkinliğinde Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Güngör Yılmaz,  Genel Sekreter Prof. Dr. Uğur Kölemen, akademik ve idari personel ve öğrencilerimizin katılımı ile saatler 11.11’i gösterdiğinde fidan dikimi yapıldı.

Geleceğe Nefes Ol” kampanyası ile başlatılan fidan dikme etkinliğinde konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, 81 ilde eş zamanlı saat 11.11’de “Geleceğe Nefes Ol” kampanyası ile başlatılan fidan dikme etkinliğinin çok anlamlı olduğunu söyledi.

Rektörümüz Prof. Dr. Karadağ konuşmasını şöyle sürdürdü: "Yeşile ve tabiata çok büyük değer ve önem veren bir dinin ve medeniyetin mensuplarıyız. Biz esasında torunlarımıza bir emanet bırakacağız. Bu emanet de yemyeşil bir dünya ve Türkiye olmalı.  Her açıdan tabiatı ve çevreyi korumamız gerekiyor. Yozgat Bozok Üniversitesi olarak kampüsümüzü daha yaşanılabilir kılmak ve yeşil bir örtüye büründürmek için gayret sarf ediyoruz. Kampüsümüzü fidanlara can suyu vererek, gönlümüz ve yüreğimizle yeşillendireceğiz.  Yozgat Bozok Üniversitesi ailesi bu duyarlılığa ve çevre bilincine sahip. Bu açıdan daha yaşanılabilir bir çevre ve dünyamızın geleceğe daha sağlıklı aktarılması için kesinlikle yeşili korumamız lazım. Bulduğumuz her fırsatta fidanları toprakla buluşturmamız gerekiyor. İnşallah dikilen fidanlarla Yozgat Bozok Üniversitesi hem doğu hem batı kampüsü ile çok daha yeşil bir alana kavuşacaktır.” diye konuştu.

11.11.2021 16:19 || 590 kez okundu.