Yozgat Bozok Üniversitesi

İLETİŞİM, PROTOKOL VE ENFORMASYON MÜDÜRLÜĞÜ

56. ANTALYA ALTIN PORTAKAL FİLM FESTİVALİ’ NDE YOZGAT BOZOK ÜNİVERSİTESİ RÜZGARI

56. ANTALYA ALTIN PORTAKAL FİLM FESTİVALİ’ NDE YOZGAT BOZOK ÜNİVERSİTESİ RÜZGARI

56. Antalya Altın Portakal Film Festivali açılış galasını gerçekleştirdi. Kırmızı Halı seremonisiyle başlayan açılış, birçok ulusal ve uluslararası basın kuruluşu tarafından takip edildi. Festivalin bu yıl resmi davetlisi olarak ilk beş üniversite arasına giren ve tek Meslek Yüksekokulu unvanıyla festivalde yerini alan Sosyal Bilimler MYO, Radyo Tv Programcılığı Programında Öğr. Gör.  Batuhan Kalaycı ve öğrencilerine Rektörümüz  Prof. Dr. Ahmet Karadağ ve kıymetli eşleri Hilal Karadağ hanımefendi de eşlik etti. Kültür ve Turizm Bakanı Sn. Mehmet Nuri Ersoy, Antalya Valisi Sn. Münir Karaloğlu, sanat ve sinema dünyasından birçok ismin yer aldığı festival ulusal ve uluslararası film gösterimleri ve söyleşiler ile devam ediyor.

26 Ekim’ de saat 20:00’de açılış galası gerçekleştirilen ve CNN Türk ekranından canlı yayınla verilen töreni Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal ile birlikte izledi. Türkan Şoray, Ahmet Mekin gibi ünlü isimlerin ödül aldığı açılış gecesi ile başlayan festival, 1 Kasım tarihinde düzenlenecek olan ödül töreni ile son bulacak.

Festival tarafından akreditasyon verilen Radyo Televizyon Programı öğrencileri ise bir hafta boyunca tüm film gösterimleri ve söyleşilere katılabilecek. Öğrencilerin tüm masrafları ise Antalya Işıklar Prodüksiyon tarafından karşılanıyor.

30.10.2019 13:03