REKTÖRÜMÜZ PROF.DR. SALİH KARACABEY`İN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

Türk milleti için dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919, Kurtuluş savaşımızın başlangıcını simgeleyen unutulmaması gereken önemli bir tarihtir. Samsun’da yakılan kurtuluş meşalesi, bir süre sonra tüm yurdu aydınlatmış ve bu büyük ulusun asla esir alınamayacağını tüm dünyaya ilan etmiştir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, istiklal mücadelemizin sembolü olan 19 Mayıs'ı Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan etmesi ve bu bayramı gençlere hediye etmesi; geleceğimizin umudu olan gençlere verilen önemin göstergesidir. Hiç kuşku yok ki ülkemizin geleceği; tarihine, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, nitelikli ve donanımlı gençlerin ellerinde yükselecektir.

Milletçe büyük bir coşku ile kutladığımız milli bayramlarımız, özgürlüğümüz için tarih boyunca ne kadar büyük badireler atlattığımızı, ne büyük bedeller ödediğimizi hatırlamamız ve sonraki nesillere aktarmamız bakımında da büyük önem taşımaktadır. Bu vesile ile 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle yâd ediyorum.

Prof. Dr. Salih KARACABEY

Bozok Üniversitesi Rektörü

 


18.05.2018
Erdoğan Akdağ Kampüsü Atatürk Yolu 7. Km 66900 Yozgat
Santral : 354 212 44 42
IP Adresiniz 54.225.26.44
Copyright © Bilgi İşlem Daire Başkanlığı