Yozgat Bozok Üniversitesi

BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI

Yozgat Bozok Üniversitesi Merkezi Kimlik Sistemi

Tüm üniverisite personelimizin isim.soyisim şeklinde, öğrencilerimizin ise öğrenci numarasından merkezi kimlikleri mevcuttur. Merkezi kimliğiniz üniversitemiz kablosuz(Bozoknet) ağına bağlanırken ve pbs.bozok.edu.tr sisteminde kullanıcı girişinde de kullanılmaktadır.

Merkezi kimlik kullanıcı adınızı veya şifrenizi bilmiyorsanız www.bozok.edu.tr üniversite web sitemizde alt kısımda bulunan merkezi kimlik bağlantısı üzerinden açılacak sitede kullanıcı adınızı öğrenebilir veya şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

Merkezi kimlik işlemleri üç bileşenden oluşmaktadır;

DETAYLI AÇIKLAMA-(Kullanıcı adımı unuttum)

Merkezi kimlik kullanıcı adınızı bilmiyorsanız "Kullanıcı adımı unuttum" butonuna tıklayarak açılacak pencerede T.C. Kimlik Numaranız ile kullanıcı adınızı öğrenebilirsiniz.

Bu aşamada Kullanıcı adı bulunamadı hatası alan veya merkezi kimlik kullanıcı adı tanımlanmayan kullanıcılarımız; personelimiz kurum kimlik kartı ile, öğrencilerimiz ise öğrenci kimlik kartı ile şahsen Bilgi İşlem Daire Başkanlığına müracaat ederek sorunu çözebilirler.

Açılan ekranda Ben robot değilim kutucuğuna tıklayarak çıkacak resimlerden ilgili olanlar seçilerek doğrula butonuna basılmalıdır.

 

 

DETAYLI AÇIKLAMA-(Parolamı unuttum)

Merkezi kimlik şifrenizi bilmiyorsanız "Parolamı unuttumbutonuna tıklayarak açılacak pencerede kullanıcı adınızı yazarak Ara butonuna tıklayınız.

Daha sonra açılacak pencerede şifre değiştirmek için Eposta ya da SMS yöntemi ile güvenlik kodu doğrulama yöntemini seçiniz.

Seçmiş olduğunuz yönteme göre gelecek olan güvenlik kodunu kutucuğa yazarak Kodu kontrol et butonuna tıkladıktan sonra şifre değiştirme formuna yönlendirileceksiniz.

 

DETAYLI AÇIKLAMA-(Giriş)

Merkezi kimlik şifrenizi değiştirmek istiyorsanız "Girişbutonuna tıklayarak açılacak pencerede; kullanıcı adı ve şifrenizi kutucuklara yazdıktan sonra ben robot değilimtıklayarak çıkacak resimlerden doğrulamayı yaparak Giriş butonuna tıklayınız.

Daha sonra açılacak ekranda Parola değiştir butonunu tıklayarak şifrenizi değiştirebilirsiniz.