Yozgat Bozok Üniversitesi

İLETİŞİM, PROTOKOL VE ENFORMASYON MÜDÜRLÜĞÜ

ÜNİVERSİTEMİZDE MEZUNİYET COŞKUSU

Üniversitemiz 2018-2019 akademik yılında lisans ve ön lisans eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz düzenlenen mezuniyet töreniyle diplomalarını aldı.

ÜNİVERSİTEMİZDE MEZUNİYET COŞKUSU

Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi alanında düzenlenen mezuniyet törenine Yozgat Valisi Kadir Çakır, Yozgat Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi Av. Yusuf Başer, Belediye Başkanı Celal Köse, İl Garnizon Komutanı Jan. Alb. Bilgihan Yeşilyurt, Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Akın, Üniversitemiz Genel Sekreteri Doç. Dr. Mahmut Kılıç, fakülte dekanları, daire müdürleri,  siyasi parti ve sivil toplum kuruluş temsilcileri, öğretim elemanları, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan mezuniyet töreni Üniversitemiz halkoyunları ekibinin gösterisi ile devam etti.

2018-2019 eğitim - öğretim dönemi Fakülte ve Yüksekokullar birincisi İlahiyat Fakültesi öğrencisi Yavuz Özkızmaz mezun olan öğrenciler adına konuşma yaptı. Özkızmaz konuşmasında:

"Hayatımızın bir sayfasını acı tatlı anılarla kapatırken diğer sayfasını yeni beklentiler ve umutlarla açıyoruz. Türlü fedakarlıklarla beklenti ve umutlarımızı yepyeni bir geleceğe taşıyan saygıdeğer hocalarıma şükranlarımı sunuyorum. Kaliteli bir eğitim için gereken bütün olanakları sunan Yozgat Bozok Üniversitesi ailesine minnettar olduğumu ifade etmek isterim. Başarımda maddi manevi desteklerini esirgemeyen aileme, iyi günümde ve kötü günümde yanımda olan arkadaşlarıma müteşekkirim.” dedi.

"Pırıl Pırıl Genç Yürekleri Mezun Etmenin Gururunu ve Sevincini Yaşıyoruz"

Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ konuşmasında “Bugün pırıl pırıl genç yürekleri mezun etmenin, öğrencilerimizi ailelerine ve güzel ülkemize kazandırmanın onurunu, gururunu ve sevincini Yozgat Bozok Üniversitesi ailesi olarak hep birlikte yaşıyoruz” dedi.

Mezuniyet heyecanına ortak olan öğrenci velilerine seslenen Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ: “Bize emanet ettiğiniz genç yürekleri, idari, teknik ve akademik kadromuzun titiz çalışmaları, gayretleri ve üstün çabalarıyla eğittik. Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştirerek, onları korumak ve güçlendirmek üzere bilgilerle donatarak sizlere geri veriyoruz. Bozok Üniversitesi ailesi olarak, bütün mezunlarımızın vatanımıza, milletimize, devletimize faydalı birer insan olarak çok önemli görevler üstleneceklerine inanıyoruz” dedi.

"Sizler Yarınımızın Sahipleri ve Ülkemizin Geleceğisiniz"

Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ konuşmasının devamında mezun olmanın haklı gururunu yaşayan öğrencilerle ilgili şunları söyledi. “Sizler yarının düşünce önderleri, iş dünyasının liderleri, mühendisleri, hukukçuları, bilim insanları, doktorları, sanatçılarısınız… Kısacası sizler yarınımızın sahipleri ve ülkemizin geleceğisiniz. Biliyoruz ki nerede olursanız olun, ne işle meşgul olursanız olun, sizler daima hakkı, adaleti, barışı, huzuru, kardeşliği, sevgiyi, saygıyı, paylaşmayı ve refahı savunacaksınız. Hayatınız boyunca karşınıza engeller, sıkıntılar çıkacak. Hocalarınızın, ailelerinizin size olan güvenini her zaman aklınızda tutarsanız, aşamayacağız hiçbir engel yoktur. Engeller sizi vazgeçirmesin. Çünkü hazine eziyet çekene görünür.

"Hedefimiz; Yozgat Bozok Üniversitemizi 'Marka Üniversite' yapmaktır"

Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ öğrencilerin yetiştirilmesinde yoğun, özverili ve nitelikli katkılarınızdan dolayı tüm akademisyenlere teşekkür ederek şunları söyledi: “Önümüzdeki dönemde, üniversitemizi ekip ruhuyla, adalet ve ehliyet merkezli, katılımcı ve proje odaklı yönetim anlayışıyla çok daha iyi bir noktaya getirmek için çalışacağız. Hedefimiz; Yozgat Bozok Üniversitemizi “marka üniversite” yapmaktır. Bunun için gece gündüz demeden hep birlikte çalışacağız. Toplumla iç içe olacağız. Yozgat’ımızı “marka şehir” yapmak için halkın ve kentin sorunlarına duyarlı bir kurum olacağız."

"Bozoklu Olmak; Hayali Güçlü Türkiye Olan “Cesur Genç Yürek” Demektir"

Rektörümüz konuşmasını şu sözlerle tamamladı: “Bozoklu olmak; aklı pusulası, yüreği sermayesi, sevgisi enerjisi, ahlakı karakteri, edebi aksesuarı, hayali Güçlü Türkiye olan “cesur genç yürek” demektir. Büyük başarı kalpten gelir, beyinde büyür, ellerden hayata akar. Yüreğinizin, vicdanınızın götürdüğü yere gidin! Kalbinizden merhamet, yüzünüzden tebessüm, hayatınızdan başarı eksik olmasın. Muhtaç olduğunuz kudretin damarlarınızdaki asil kanda mevcut olduğunu asla unutmayın! Hepinizi tek tek kutluyorum. Törenimizin gerçekleşmesinde görev alan tüm arkadaşlarıma ve katkıda bulunanlara teşekkür ediyorum. Yolunuz, bahtınız açık, mezuniyetiniz kutlu olsun.

Törende konuşan Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse önlisans ve lisans eğitimlerini tamlayarak ilimizden ayrılacak olan öğrencilerin Yozgat’ın birer kültür elçisi olduğunu söyledi. Köse mezun olan öğrencileri tebrik ederek devlete, millete hayırlı hizmetlerde bulunmalarını temennisinde bulundu.

Yozgat Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi Av. Yusuf Başer konuşmasında geleceğin teminatı olan öğrencilerin bu mutlu gününe ortak olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Başer konuşmasında, "Yozgat’ımızın gözbebeği olan Bozok Üniversitemizin, yeni Rektörümüzün de gayretleriyle Yozgat diyarından Türkiye ve dünyaya bilim, sanat ve ekonominin ışığını yayacağına yürekten inanıyorum.” dedi.

Kurulan ikinci nesil üniversiteler arasında Yozgat Bozok Üniversitesi’nin öğrenim, öğrenci ve fiziki donanım anlamında kalitesini her geçen gün artırdığını dile getiren Başer, "Öğrencilerin daha donanımlı ve kaliteli öğrenim görmeleri noktasında dün olduğu gibi bugün ve yarında yanında ve yakınındayız." dedi.

Yozgat Valisi Kadir Çakır konuşmasında, Bozok Üniversitesi mezuniyet töreninin hayırlara vesile olmasını temenni ederek mezun olan öğrencilerin bundan sonraki yaşantılarında başarı dileklerinde bulundu.

Konuşmaların ardından fakülte ve yüksek okullarında birinci olan öğrenciler yaş kütüklerine isim plakalarını çaktı. Dereceye giren öğrencilere ödülerrinin verilmesinden sonra mezun öğrenciler kep fırlatarak mezuniyetlerini coşkuyla kutladı.

26.6.2019 14:08