Yozgat Bozok Üniversitesi

İLETİŞİM, PROTOKOL VE ENFORMASYON MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK-2242 ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJESİ YARIŞMALARINDA ÜNİVERSİTEMİZ TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ OLDU

TÜBİTAK-2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Projesi Yarışmaları “Türkiye finali” değerlendirme sonuçları açıklandı.

TÜBİTAK-2242 ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJESİ YARIŞMALARINDA ÜNİVERSİTEMİZ TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ OLDU

Ankara bölgesinde Sağlık alanında finallerde Üniversitemizi temsil eden ve bölge birinciliği ödülünü almaya hak kazanan Tıp Fakültesi öğrencilerimiz Arda Kaan Üner ve Betül Köklü, Türkiye finallerinde, Üniversitemiz Temel Tıp Bilimleri Biyofizik Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi Enes Akyüz danışmanlığında hazırladıkları “Gen Tedavisi Projesi” ile üçüncü oldular.

Proje ekibi ve proje danışmanı 24-27 Eylül 2020 tarihleri arasında Gaziantep’te gerçekleştirilecek olan TEKNOFEST sergisinde projelerini sunacak.

TÜBİTAK 2242-Üniversite Öğrencileri Araştırma Projesi yarışmalarında Türkiye üçüncülüğü ödülünü kazanan öğrencilerimizi ve danışmanlarını tebrik eden Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ: “Üniversitemiz için büyük bir gurur kaynağı olan öğrencilerimizin hazırladıkları bilimsel çalışmalar ve kazandıkları ödül bizleri çok sevindirmiştir. Her zaman gelişmeye açık, bilimsel çalışmaların destekçisi olan Üniversitemiz, inanarak, kararlılıkla yeni başarı hikâyeleri yazmaya devam edecektir. Projede emeği geçen öğrencilerimizi ve danışmanları kıymetli hocamızı tebrik ediyor, başarılarının artarak devam etmesini temenni ediyorum.” dedi.    

16.9.2020 09:43