Yozgat Bozok Üniversitesi

İLETİŞİM, PROTOKOL VE ENFORMASYON MÜDÜRLÜĞÜ

REKTÖRÜMÜZ PROF. DR. KARADAĞ, DR. ÖĞRETİM ÜYELERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

REKTÖRÜMÜZ PROF. DR. KARADAĞ, DR. ÖĞRETİM ÜYELERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, üniversitemizde görev yapan öğretim görevlilerinden sonra fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokullarında görev yapan Dr. Öğretim Üyeleri ile istişare toplantısında bir araya geldi.

Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen toplantıya Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Güngör Yılmaz, Prof. Dr. Şenol Akın, Prof. Dr. Yücel Güney, Genel Sekreter Prof. Dr. Uğur Kölemen katıldı. 

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, öğretim üyelerine hitaben yaptığı konuşmada dünyayı saran ciddi bir salgın süreci ile karşılaşıldığını ve sürecin hayatımızı ve normallerimizi değiştirdiğine dikkat çekerek Yozgat Bozok Üniversitesi ailesinin pandemi sürecinde gösterdiği duyarlılıktan dolayı da bir kez daha teşekkür etti. Rektörümüz Prof. Dr. Karadağ öğrenim hayatı ve akademik kariyeri hakkında bilgiler verdi. Akademik hayatında yaşadığı dönüm noktalarını anlatan Prof. Dr. Karadağ, TÜBİTAK destekli projeleri, hedefleri ve hayallerini öğretim üyeleri ile paylaştı.

"Var Olan Potansiyelleri Daha da Parlatmak İstiyoruz"

Akademisyenliğin onurlu liyakatli ve prestiji olan bir görev olduğunun altını çizen Rektörümüz şunları söyledi: “Salt görevlerden ziyade akademiye yakışır tarza kendinizi geliştirmek, yenilemek akademisyenliğin sorumluluklarını yerine getirmek, bu vazifenin olmazsa olmaz misyonudur. Akademisyen kavganın dedikodunun ve kargaşanın içinde yer almaz. Zaten alıyorsa da görevini yapmıyor demektir. Devlete ve millete olan sorumluluklarımızı ıskalamadan kendinizde bulunan değeri ortaya çıkarmak istiyoruz. Yozgat Bozok Üniversitesi ailesi olarak sizlere değer veriyoruz. Lakin bizim için emek harcayan, gayret gösteren, değer katan arkadaşlarla yola devam etmek istiyoruz. Akademisyen atamalarında puanlamaya dayalı sistem getiriyoruz. Yozgat Bozok Üniversitesi atama kriterleri doğrultusunda ortaya koyduğunuz yayınlar, projeler, eğitim öğretimde ortaya koyulan farklılıklar, ürün patentleri gibi kriterlerin puanlanması sizlerin atama kriterlerini belirleyecektir. Üzerine ölü toprakları serpilen potansiyellerimizin üzerinden bu ölü topraklarını üflemek istiyoruz. İnanmak başarmanın yarısıdır. İnanıyorsanız hedeflerimizin peşinde koşuyorsunuz demektir. Bu azim ve kararlılık sizleri başarıya elbet ulaştıracaktır. Bu noktada sizlerde var olan potansiyelleri ortaya çıkararak Yozgat Bozok Üniversitesi kimliği ve çatısı altında üreterek bölgesine ve ülkesine hizmet eden bir üniversite olacağız. Ortak aklı ve vicdanı harekete geçirerek ‘Kararlılıkla, Başarıya...’ ulaşacağız.” ifadelerini kullandı.

"Hedefimiz Marka Üniversite Olmak"

Göreve başladıkları 13 ayda bölgesel kaynaklı değerleri gözeterek kısa zaman içerisinde ihtisas üniversitesi olmanın gururunu yaşadıklarını belirten Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ: “Endüstriyel kenevirin bütün biokütlesini kazandırmak için kısa orta ve uzun vadede planlarımızı ortaya koyduk. Amacımız Yozgat Bozok Üniversitesi'ni marka bir üniversite hüviyetine kavuşturmak. Bu ise sizlerin katkılarıyla var olan potansiyelleri harekete geçirerek mümkün olacaktır. Bölgesine ülkesine insanlığa hizmet eden geleceğin Türkiye’sinde söz sahibi olabilecek nesilleri yetiştiren nitelikli ve kaliteli bir marka üniversite olmak istiyorsak hep birlikte beraberce bu hedef doğrultusunda çokça çalışmalıyız.“ dedi.

"Uzaktan Eğitim'de Ciddi Bir Yol Katettik"

Rektör Karadağ, yaşanan salgın sürecinin uzaktan eğitimi zorunlu kılarken bir yandan da hibrit eğitimi de teşvik ettiğini ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü: “YÖK Başkanımız son yapılan açıklamalarla birlikte yüzde 40 oranında online eğitime geçişi yani hibrit eğitimi teşvik etmektedir. Uzaktan eğitim konusunda Yozgat Bozok Üniversitesi kimliğine yakışır şekilde biz bu işin üstesinden başarı ile geldik. Uzaktan eğitim ile emsal alınan örnek bir üniversite olmak istiyoruz buna muktediriz.” dedi.

Toplantıda Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Yücel Güney ise Yozgat Bozok Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi bünyesinde yapılan ve hedeflenen çalışmalar hakkında bilgiler aktardı.

23.6.2020 14:03