Yozgat Bozok Üniversitesi

İLETİŞİM, PROTOKOL VE ENFORMASYON MÜDÜRLÜĞÜ

REKTÖRÜMÜZ PROF. DR. AHMET KARADAĞ, ÇEKEREK İLÇESİNDE BİR DİZİ ZİYARETTE BULUNDU

REKTÖRÜMÜZ PROF. DR. AHMET KARADAĞ, ÇEKEREK İLÇESİNDE BİR DİZİ ZİYARETTE BULUNDU

Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen “2020 Yılı Engelsiz Üniversite Ödülleri”nde “Mekânda Erişim” konusunda engellilere yönelik yapmış olduğu düzenlemelerden dolayı “Turuncu Bayrak” ödülünü alan  Çekerek Fuat Oktay Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nu Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ,  beraberinde Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Güngör Yılmaz ziyaret etti.

Çekerek Fuat Oktay Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu toplantı salonunda gerçekleştirilen görüşmede meslek yüksekokulu yöneticileri ve öğretim elemanlarına seslenen Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, pandemi dönemiyle beraber yeni normallerimiz arasına giren sosyal mesafe, hijyen ve maske kuralına dikkat ederek yeni eğitim-öğretim yılında hibrit eğitimle başlatmak istediklerini ifade etti. Burada önceliklerinin elbette öğrencilerin, akademik ve idari personelin sağlığı olduğunu ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. Karadağ, hazırlıklarımızın sağlığı ıskalamadan ve de yüz yüze eğitim şartlarını oluşturarak öğrencilerin bir şekilde okullarına başlamalarını sağlamak olduğunu belirtti. Başarının öncelikle inanmaktan geçtiğini vurgulayan  Rektör Prof. Dr. Karadağ, “Bu yolda elbette zorluklar olacaktır, riskler olacaktır ama bu noktada herkesten fedakârlık ve özveri bekliyorum. Bu yüzden sloganımız “Kararlılıkla, Başarıya…”dır. Bugün bu ziyaretimizin de sebebi olan meslek yüksekokulu yönetimimizi ve tüm hocalarımızı Üniversitemize kazandırdıkları “Turuncu Bayrak” dolayısıyla tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Yeni eğitim-öğretim yılının da hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı. 

Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ ve Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Güngör Yılmaz daha sonra Çekerek Belediye Başkanı Eyüp Çakır’ı makamında ziyaret ederek tek parselde dünyanın en büyük lavanta adasının kurulduğu Çekerek ilçesi ve endüstriyel bir bitki olan Lavanta üzerine yapılan çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulundu.  Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, burada yaptığı konuşmada lavantanın endüstriye kazandırılması  ve Çekerek’te marka değeri taşıyan bir bitki haline gelmesi için her türlü  bilimsel ve teknik desteği vermeye hazır olduklarını ifade etti.

Çekerek Belediye Başkanı Eyüp Çakır’ da nazik ziyaretlerinden dolayı Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ’a  teşekkür etti.

 

4.9.2020 19:37