Yozgat Bozok Üniversitesi

İLETİŞİM, PROTOKOL VE ENFORMASYON MÜDÜRLÜĞÜ

DUYKON’DAN REKTÖRÜMÜZE ZİYARET

DUYKON’DAN REKTÖRÜMÜZE ZİYARET

Dünya Yozgatlılar Konfederasyonu (DUYKON) Başkanı Ahmet Yılmaz ve beraberinde Yönetim Kurulu üyeleri Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ’ı ziyaret etti.

Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, DUYKON Başkanı Ahmet Yılmaz ve beraberindeki heyete ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederken, göreve geldiği günden bu yana üniversite olarak yaptıkları çalışmalardan bahsetti. Öncelikle Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü olarak devraldıkları bayrağı daha ileriye taşıma azim ve kararlılığında olduklarını ifade eden Rektör Karadağ, Üniversitenin başta ihtisaslaşma alanı olan “Endüstriyel Kenevir” olmak üzere, yeni açılan bölüm ve programlarla bölgesinde ve ülkemizde hatırı sayılır üniversiteler arasında yer aldığını ifade etti. Rektör Karadağ, Web Of Science veri tabanı kayıtları esas alınarak yapılan değerlendirme sonucunda, "uluslararası" indeksli yayın performansı açısından 2019 yılı Devlet Üniversiteleri sıralamasında Yozgat Bozok Üniversitesi olarak 108 devlet üniversitesi arasından 21. sırada; Bölgesel Kalkınma Odaklı İhtisaslaşma ve Misyon Farklılaşmasına seçilen üniversitelerin yayın performansı sıralamasında 15 üniversite arasında ise 2. sırada yer aldıklarını ifade ederek, “göreve geldiğimiz günde ortaya koyduğumuz Kararlılıkla, Başarıya sloganıyla önemli mesafeler aldık ve almaya devam edeceğiz.” dedi. Rektör Karadağ, Bu vesile ile kendilerini hiçbir zaman yalnız bırakmayan ve desteklerini her zaman ifade eden DUYKON yönetimine de teşekkür etti. 

DUYKON Başkanı Ahmet Yıldız da Yozgat Bozok Üniversitesi’nin Yozgat için önemli bir değer olduğunu, bu noktada büyük bir gayretle çalışan Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ’a yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür etmek istediklerini ifade ederek, “Üniversitemizin ve Sayın Rektörümüzün yaptıklarını çalışmalarını takdirle izlemekteyiz. Dün olduğu gibi bundan sonra da Konfederasyon olarak kendilerinin her zaman yanındayız” dedi.

28.7.2020 13:20