Yozgat Bozok Üniversitesi

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK SAYFASI

MESLEĞİ
Polis
ŞEHADET YERİ
Özel Harekat Daire Başkanlığı Gölbaşı
DOĞUM TARİHİ
1977
MEMLEKETİ
Yozgat
MEDENİ DURUMU
Evli
ÇOCUKLARI
4

Serkan Göker

15 Temmuz darbe girişiminden kısa süre önce kendi isteğiyle Özel Harekat’taki görevinden ayrılan Serkan Göker, FETÖ’cü hainlerin kalkışma haberini alır almaz Gölbaşı’na giderek şehit oldu.

25 Mayıs 2016’da kendi şirketini kurmak için Özel Harekât Polisliği’nden istifa eden Serkan Göker, 15 Temmuz gecesi olaylardan haberdar olur olmaz Gölbaşı Özel Harekât Dairesi’ne arkadaşlarının yanına gitti. Göker, darbeci hainler tarafından 141 ve 143'üncü filolardan kaldırılan F-16 savaş uçaklarının yaptığı bombardımanda eski mesai arkadaşlarıyla birlikte şehit edildi.

“Evlatlarım bu vatana feda olsun”

Evli ve 4 çocuk babası olan Göker, polisliği bıraktığı için şehit olamayacağı endişesi hisseder ve dile getirirdi. Şehitlik onu emekli olduktan sonra bulmuş oldu.

39 yaşındaki Serkan Göker’in cenazesi, 18 Temmuz günü memleketi Yozgat'ta defnedildi. Şehidin annesi Fatma Göker, tören sırasında "Evladım bana bu duyguyu yaşattı, Allah sana cennet kapısını açsın. Evlatlarım bu vatana defa olsun. Ağlamayacağım, düşmanları sevindirmeyeceğim. Oğlumun kuzuları da bu vatan için canını vermeye hazır” diye konuştu.

 

Kaynak: 15temmuz.gov.tr, 15temmuzsehitleri.com , www.15temmuzdernegi.org ,www.yozgat.gov.tr