Yozgat Bozok Üniversitesi

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK SAYFASI

MESLEĞİ
İşçi
ŞEHADET YERİ
Genelkurmay Başkanlığı
DOĞUM TARİHİ
1974
MEMLEKETİ
Yozgat
MEDENİ DURUMU
Evli
ÇOCUKLARI
3

Ali Mehmet Vurel

Önce askerdeki oğlunun telefonuyla yaşananlardan haberdar olan Vurel, arkadaşının telefonu ile hazırlanarak hızla evden çıktı. Eşi Reyhan Vurel nereye gittiğini sorduğunda ise “Reis, çağırıyor. Bu millet ve vatan bizim” cevabını verdi. İlk olarak meclisin önüne giderek eşini aradı ve “Meclis çok karışık” dedi. Bu Vurel’in ailesi ile son görüşmesi oldu.

42 yaşında ve 3 çocuk babası Vurel’in şehit edildiğini 24 yıldır evli olduğu eşi Reyhan Vurel, gece 03.00’te yengesinin kendisini alıp götürdüğü hastanede öğrendi. Eşinin cenazesini gören Reyhan Vurel, “O kadar güzel yüzü vardı ki. Beraber gittikleri arkadaşlarından da üçü öldü, biri yaralandı" dedi. Şehit Ali Mehmet Vurel, 17 Temmuz Pazar günü memleketi Yozgat’ta defnedildi.

Askerlik hayalinden vazgeçmek zorunda kaldı

Çocukluğundan bu yana asker olmayı hayal eden şehidin oğlu Deniz Vurel, uzman çavuşluk sınavlarını şubat ayında kazanmıştı. Mülakatları geçen Deniz Vurel, Piyade Komando olacaktı. Şehit Mehmet Vurel de oğlunun asker olmasını çok istiyordu. Vatan ve millet için çalışmak tek hedefiydi ancak babasının şehit olmasının ardından annesi ve iki kız kardeşine bakmakla yükümlü olduğu için hayalinden vazgeçmek zorunda kaldı.

Şehit Ali Mehmet Vurel’in ismi, Yozgat Çayıralan’da bir Anadolu imam hatip lisesine verildi. Ali Mehmet Vurel, Uzman Çavuşluk sınavı kazanan asker oğlunun sevincini yaşarken 15 Temmuz gecesi darbeci askerler tarafından şehit edildi.

 

Kaynak: 15temmuz.gov.tr, 15temmuzsehitleri.com , www.15temmuzdernegi.org ,www.yozgat.gov.tr